BalticNet-PlasmaTec Koszalin

http://balticnet.tu.koszalin.pl/

Spotkania z młodzieżą. (2. Wydarzenia)

W ramach działań edukacyjnych punkt sieci BalticNet PlasmaNet przy Politechnice Koszalińskiej zrealizował drugi, wiosenny etap spotkań dydaktycznych z młodzieżą szkolną.

edu01.jpg

Tematami wiodącymi tych spotkań były oczywiście zagadnienia z zakresu próżni i technologii plazmowych. Jednak tym razem spotkania odbywały się na terenie szkół w Koszalinie oraz rejonu koszalińskiego. Wykłady były ilustrowane szeregiem doświadczeń a cały potrzebny sprzęt zabierany był wypełnionym po brzegi samochodem.

Zespół realizujący zadanie zorganizował prezentacje w następujących miejscach :

1. Podczas Dnia Fizyki w II Liceum Ogólnokształcącym im. W. Broniewskiego w Koszalinie gdzie prezentacja była najważniejszym elementem całego Dnia,

2. Podczas Targów Edukacyjnych w Chojnicach zorganizowane było stoisko na którym przez cały dzień prezentowane były doświadczenia.

3. Odwiedzono również szkoły w Czaplinku i Złocieńcu. W Czaplinku odbyły się dwie prezentacje w liceum ogólnokształcącym oraz jedna w liceum złocienieckim.


4. Dwukrotnie odwiedzono szkoły w Wałczu. Najpierw w Liceum im Kazimierza Wielkiego a potem w Liceum im. Ks. J. Tischnera.


Od początku przyszłego roku szkolnego odbędą się kolejne wyjazdowe spotkania. Planowana jest dalsza, ciągła modernizacja zestawu przyrządów demonstracyjnych. Należy mieć nadzieję, że spotkania przerodzą się w systematyczną współpracę pomiędzy szkołami i Politechniką a zagadnienia próżniowo-plazmowe nie będą już tak obce i częściej prezentowane w szkołach.