O NAS
+ 1. O nas
 -  2. Wydarzenia
+ 3. Promocja projektu

interreg.jpg

SZUKAJ

2. Wydarzenia - Spotkania z młodzieżą.

W ramach działań edukacyjnych punkt sieci BalticNet PlasmaNet przy Politechnice Koszalińskiej zrealizował drugi, wiosenny etap spotkań dydaktycznych z młodzieżą szkolną.

edu01.jpg

Tematami wiodącymi tych spotkań były oczywiście zagadnienia z zakresu próżni i technologii plazmowych. Jednak tym razem spotkania odbywały się na terenie szkół w Koszalinie oraz rejonu koszalińskiego. Wykłady były ilustrowane szeregiem doświadczeń a cały potrzebny sprzęt zabierany był wypełnionym po brzegi samochodem.

Zespół realizujący zadanie zorganizował prezentacje w następujących miejscach :

1. Podczas Dnia Fizyki w II Liceum Ogólnokształcącym im. W. Broniewskiego w Koszalinie gdzie prezentacja była najważniejszym elementem całego Dnia,

2. Podczas Targów Edukacyjnych w Chojnicach zorganizowane było stoisko na którym przez cały dzień prezentowane były doświadczenia.

3. Odwiedzono również szkoły w Czaplinku i Złocieńcu. W Czaplinku odbyły się dwie prezentacje w liceum ogólnokształcącym oraz jedna w liceum złocienieckim.


4. Dwukrotnie odwiedzono szkoły w Wałczu. Najpierw w Liceum im Kazimierza Wielkiego a potem w Liceum im. Ks. J. Tischnera.


Od początku przyszłego roku szkolnego odbędą się kolejne wyjazdowe spotkania. Planowana jest dalsza, ciągła modernizacja zestawu przyrządów demonstracyjnych. Należy mieć nadzieję, że spotkania przerodzą się w systematyczną współpracę pomiędzy szkołami i Politechniką a zagadnienia próżniowo-plazmowe nie będą już tak obce i częściej prezentowane w szkołach.


Data utworzenia: 25/07/2007 = 10:19
Ostatnie zmiany: 27/07/2007 = 13:49
Kategoria : 2. Wydarzenia


podgląd wydruku podgląd wydruku     Wersja do druku Wersja do druku


BALTICNET-PLASMATEC
KOSZALIN
Euroregionalny Projekt "Baltic Network
of Plasma Technology"


Punkt Koszalin

Instytut Mechatroniki Nanotechnologii i Techniki Próżniowej
Politechnika Koszalińska

ul. Racławicka 15-17
75-620 Koszalin

dr inż. Piotr Myśliński

medal.gif

WIZYTY

 23454 odwiedzający

 1 odwiedzających online


^ Góra ^

  Site powered by GuppY v4.5.18 Š 2004-2005 - CeCILL Free License